מידע נוסף
| ליבה גרפית | כן |
|---|---|
| דגם מעבד | ULTRA 9 |
| מכפלה | סגורה |
| כמות ליבות | 24 |
| תדר בסיס | 1.9GHz |
| תדר מקסימלי | 5.6GHz |
| צריכת חשמל בסיסית | 65W |
| תושבת | LGA1851 |
| קירור מעבד | לא כלול |
| יצרן | Intel |
מעבד Intel Core Ultra 9 285 Box לתושבת LGA1851 כולל 24 ליבות בתצורת 8P+16E, תדר עד 5.60GHz, 36MB Intel Smart Cache, גרפיקה מובנית עם 4 Xe-Cores, Intel AI Boost NPU, תמיכה ב־DDR5-6400 וב־PCIe 5.0. פתרון High-End לגיימינג, יצירת תוכן ותחנות עבודה.
| ליבה גרפית | כן |
|---|---|
| דגם מעבד | ULTRA 9 |
| מכפלה | סגורה |
| כמות ליבות | 24 |
| תדר בסיס | 1.9GHz |
| תדר מקסימלי | 5.6GHz |
| צריכת חשמל בסיסית | 65W |
| תושבת | LGA1851 |
| קירור מעבד | לא כלול |
| יצרן | Intel |
Intel Core Ultra 9 285 הוא מעבד שולחני מתקדם מסדרת Intel Core Ultra Series 2, המבוסס על ארכיטקטורת Arrow Lake ומיועד לתושבת LGA1851. הוא כולל 24 ליבות, תדר Turbo של עד 5.60GHz, 36MB Intel Smart Cache, גרפיקה מובנית Intel Graphics ויחידת Intel AI Boost NPU.
Core Ultra 9 285 מיועד למערכות גיימינג, יצירת תוכן ותחנות עבודה שבהן נדרשים ביצועי עיבוד גבוהים, מולטיטסקינג כבד ותמיכה בפלטפורמות מודרניות. השילוב בין 8 ליבות Performance ל־16 ליבות Efficient מאפשר להתמודד עם מגוון רחב של עומסים, לצד תמיכה ב־DDR5, PCIe 5.0 ויכולות AI ייעודיות.
| מאפיין | מפרט |
|---|---|
| יצרן | Intel |
| סדרה | Intel Core Ultra Series 2 |
| דגם | Core Ultra 9 285 |
| שם קוד | Arrow Lake |
| שימוש | Desktop / Workstation |
| תושבת | FCLGA1851 |
| מספר ליבות כולל | 24 |
| Performance-cores | 8 |
| Efficient-cores | 16 |
| מספר Threads | 24 |
| תדר Turbo מרבי | עד 5.60GHz |
| Intel Thermal Velocity Boost | עד 5.60GHz |
| Intel Turbo Boost Max 3.0 | עד 5.50GHz |
| תדר Turbo מרבי P-Core | עד 5.40GHz |
| תדר Turbo מרבי E-Core | עד 4.60GHz |
| תדר בסיס P-Core | 2.50GHz |
| תדר בסיס E-Core | 1.90GHz |
| Intel Smart Cache | 36MB |
| זיכרון מטמון L2 כולל | 40MB |
| Processor Base Power | 65W |
| Maximum Turbo Power | 182W |
| ליתוגרפיית CPU | TSMC N3B |
| סוג זיכרון | DDR5 |
| מהירות זיכרון רשמית | עד DDR5-6400 MT/s |
| נפח זיכרון מרבי | 256GB |
| מספר ערוצי זיכרון | 2 |
| ECC | נתמך |
| PCI Express | PCIe 5.0 ו־PCIe 4.0 |
| מספר נתיבי PCIe מרבי | 24 |
| DMI | DMI 4.0 עד 8 נתיבים |
| Thunderbolt 4 | נתמך |
| גרפיקה מובנית | Intel Graphics |
| מספר Xe-Cores | 4 |
| תדר גרפי בסיסי | 300MHz |
| תדר גרפי מרבי | עד 2.00GHz |
| GPU Peak TOPS | עד 8 TOPS INT8 |
| Intel Quick Sync Video | כן |
| AV1 Encode / Decode | נתמך |
| מספר מסכים נתמך | עד 4 |
| NPU | Intel AI Boost |
| NPU Peak TOPS | עד 13 TOPS INT8 |
| Overall Peak TOPS | עד 36 TOPS INT8 |
| Intel Thread Director | כן |
| Intel Thermal Velocity Boost | כן |
| Intel Turbo Boost Max 3.0 | כן |
| Hyper-Threading | לא |
| Intel vPro | Enterprise Eligible |
| טמפרטורת עבודה מרבית | 105°C |
| גודל Package | 45×37.5 מ״מ |
| גרסת מוצר | Box |
המפרט מבוסס על הנתונים הרשמיים של Intel עבור Core Ultra 9 285.
Intel Core Ultra 9 285 כולל 24 ליבות בתצורת 8 P-Cores ו־16 E-Cores, עם 24 Threads בסך הכול.
ליבות ה־Performance מיועדות למשימות הדורשות ביצועים גבוהים לליבה, בעוד ליבות ה־Efficient מטפלות בעומסים מקביליים ובמשימות רקע.
השילוב מתאים במיוחד לעריכת וידאו, רינדור, קומפילציה, עבודה עם יישומים מקצועיים ומולטיטסקינג כבד.
תדר ה־Turbo המרבי מגיע עד 5.60GHz באמצעות Intel Thermal Velocity Boost.
בנוסף, Intel Turbo Boost Max Technology 3.0 מגיע עד 5.50GHz, ליבות ה־P מגיעות עד 5.40GHz וליבות ה־E עד 4.60GHz.
כך המעבד מסוגל לספק גם ביצועי Single-Core גבוהים וגם כוח עיבוד משמעותי בעומסים רב־ליבתיים.
המעבד כולל 36MB Intel Smart Cache ו־40MB של L2 Cache כולל.
זיכרון המטמון הגדול מסייע לשפר את זמני הגישה לנתונים בעומסים שונים ומתאים במיוחד למערכות High-End.
Core Ultra 9 285 כולל Intel Graphics מובנה עם 4 Xe-Cores, תדר בסיס של 300MHz ותדר דינמי של עד 2.00GHz.
הגרפיקה המובנית מאפשרת להשתמש במחשב גם ללא כרטיס מסך נפרד לצורכי תצוגה, תחזוקה, עבודה משרדית ומולטימדיה.
היא תומכת בעד ארבעה מסכים וביציאות HDMI 2.1 FRL, DisplayPort 2.1 UHBR20 ו־eDP 1.4b, בהתאם ללוח האם.
Intel Core Ultra 9 285 הוא מעבד עוצמתי במיוחד למי שמחפש 24 ליבות, תדר עד 5.60GHz, 36MB Smart Cache, DDR5, PCIe 5.0, גרפיקה מובנית ו־Intel AI Boost בפלטפורמת LGA1851.
הוא מתאים במיוחד למערכות גיימינג חזקות, עריכת וידאו, רינדור, תוכנות מקצועיות ותחנות עבודה הדורשות ביצועי CPU גבוהים.
הזמינו עכשיו מסטארט מחשבים וקבלו התאמה מקצועית של המעבד ללוח האם, לזיכרון DDR5, לקירור, לכרטיס המסך ולספק הכוח של המערכת שלכם.
חוות דעת
אין עדיין חוות דעת.